Następca tronu – Opowieść z Elfhame Tom 1

2023-03-28 0 Comments

Jest rok 1539. Po śmierci króla Artura i jego żony Gwenwyfar, królestwo Elfhame przechodzi w ręce jego syna Mordreda. Mordred, który był ukrywany przez matkę w lesie, nie jest typowym elfiątkiem. Jest czarownikiem o mrocznych zamiarach i chce zawładnąć królestwem. Wkrótce jednak okazuje się, że nie jest on jedynym dziedzicem tronu. Drugim jest bowiem Arthur, syn Artura i Morgany Le Fay – prawdziwego władcy Elfhame. Arthur, który spędził większość swojego życia na ziemiach ludzi, musi stanąć do walki o swoje królestwo. Następca tronu Opowieść z Elfhame Tom 1 (tania książka) to pierwszy tom opowieści o Arthurskich elfach Sarah J. Mass.

Czy można uciec od przeznaczenia?

Fae to istoty magiczne, które żyją w Elfhame. Rhysand jest następcą tronu i jednym z najpotężniejszych Fae. Feyre jest łowczynią, która zostaje porwana przez Rhysanda i zabrana do Elfhame. Tam Feyre odkrywa, że jest ona Fae. Feyre musi nauczyć się żyć w Elfhame i uciec od swojego przeznaczenia.

Jak daleko sięgnie miłość?

Następca tronu: Opowieść z Elfhame Tom 1 – Jak daleko sięgnie miłość? to pierwsza część trylogii bestsellerowej autorstwa Cassandry Clare. Książka opowiada historię Clary Fray, nastolatki, która przenosi się do Nowego Jorku i odkrywa tajemniczy świat Czarodziejów. Clary jest świadkiem morderstwa i zostaje wciągnięta w świat Czarodziejów, gdzie musi odnaleźć swoje miejsce. Książka jest pełna akcji, tajemnic i miłości.

Czy prawo jest ważniejsze od uczuć?

Jako następca tronu, Maia musi dbać o swoje państwo i jego mieszkańców. Jest to jednak trudne, gdyż często jej uczucia są wypierane przez konieczność dbania o obowiązki. Czy prawo i obowiązek są ważniejsze od uczuć? A może uczucia powinny być pierwsze?