Następca tronu Opowieść z Elfhame Tom 1 – Następca tronu Opowieść z Elfhama książka 2

2023-03-28 0 Comments

Jest to pierwszy tom cyklu “Opowieść z Elfhame” autorstwa Cassandry Clare. Głównymi bohaterami są Jude i her twin sister Taryn. Jude jest śmiała i uparta, a Taryn jest delikatna i wrażliwa. Obie dziewczyny pragną odnaleźć swoje miejsce w świecie. Następca tronu Opowieść z Elfhame Tom 1

Jude i Taryn urodziły się w królewskim rodu Elfhame, ale zostały wydane na wychowanie do ludzi, gdy ich ojciec zginął, a matka odeszła w ciąży. Dziewczynki nie wiedzą, że są księżniczkami. Wkrótce mają się dowiedzieć prawdy o swoim pochodzeniu i przejść przez niebezpieczną przygodę, aby odnaleźć swoje miejsce w świecie.

Powrót do Elfhame

W “Powrocie do Elfhame” poznajemy dalsze przygody Meghan Chase, która jest następczynią tronu w Elfhame. W tym tomie Meghan i jej przyjaciele muszą stawić czoła nowemu wrogowi, który pragnie zawładnąć Elfhame. Aby go pokonać, Meghan i jej przyjaciele będą musieli sięgnąć głęboko do swoich sił i umiejętności. Czy uda im się pokonać wroga i ocalić Elfhame?

Następca tronu Opowieść z Elfhame Tom 2 – Elfhame w ogniu

Władca Elfhame, Lord Asriel, zginął w walce ze swoim bratem. Jego córka Lyra jest następczynią tronu, ale nie może objąć władzy, ponieważ jest zbyt młoda. Wkrótce jednak ma się to zmienić.

W królestwie Elfhame żyje sobie spokojnie aż do dnia, w którym Lord Asriel umiera w walce ze swoim bratem. Jego śmierć oznacza, że tron przechodzi na jego córkę Lyra. Niestety, dziewczynka jest zbyt młoda, aby objąć władzę. Wkrótce jednak ma się to zmienić. W Elfhame panuje coraz większy chaos, a Lyra musi stanąć na czele królestwa i doprowadzić do porządku.