Następca tronu Opowieść z Elfhame Tom 1 – Następca tronu Opowieść z Elfhama książka 2

2023-03-28 0 Comments

Król elvesów, Erek i jego żona, królowa elvesów, Mira mają dwójkę dzieci. Czteroletni Syn – Tam-Lin i dwuletnia córeczka – Ariella. Wkrótce po narodzinach Arielli królowa zmarła na chorobę serca. Król pogrążony w żalu nie miał siły dbać o swoje małe dzieci, a tym bardziej o państwo. Wtedy to jego brat bliźniak, Rhysand przejął tron wraz z opieką nad rodzeństwem.

Rhysand był dobrym wujkiem i opiekunem. Zajmował się rodzeństwem tak jakby byli jego własnymi dziećmi. Gdy Ariella skończyła 100 lat, a Tam-Lin 150 roku życia, król Erek umiera na starość. Po śmierci króla tron przechodzi na Tam-Lina. Nowy król postanawia mieć swoje wesele ze swoją ukochaną Fae – Nuala. W dniu wesela cały Elfhame świętuje i bawi się do białego rana. Panna młoda i pan młody spędzają noc poślubną w specjalnie przygotowanym pokoju. Niestety podczas nocy coś poszło nie tak i Nuala urodziła syna ze zmarłym już Tam-Linim…

Następca tronu Opowieść z Elfhame Tom 1 – Następca tronu Opowieść z Elfhama książka 2

“Następca tronu Opowieść z Elfhame Tom 1 – Następca tronu Opowieść z Elfhama książka 2” to kontynuacja bestsellerowej serii autorstwa Cassandry Clare. Książka śledzi dalsze przygody Clary i jej przyjaciół, którzy starają się powstrzymać nadciągający apokalipsa. Tym razem muszą stawić czoła nowemu wrogowi, który jest potężniejszy niż kiedykolwiek. Aby go pokonać, bohaterowie muszą połączyć siły ze znacznie większym sojuszem.

Następca tronu Opowieść z Elfhama książka 3

Pierwsza część “Opowieści z Elfhame” rozgrywa się w świecie elfów i ludzi, gdzie ludzie żyją w królestwach, a elfy w lasach. Książka skupia się na przygodach młodego elfa, Aiden’a, który przeżywa wiele niebezpiecznych przygód w swoim życiu. Druga część “Następca tronu Opowieści z Elfhame” jest o tym, jak Aiden dowiaduje się, że jest następcą tronu Elfhame i musi walczyć o swoje miejsce na tronie. Książka skupia się na Aidenie i jego przyjaciołach, którzy muszą stawić czoła wielu przeszkodom, aby doprowadzić do pokoju między ludźmi a elfami.

Następca tronu Opowieść z Elfhama książka 4

W Elfhame żył kiedyś młody, przystojny i odważny książę. Był on jedynym dzieckiem króla i królowej, więc naturalnie spodziewano się po nim, że zostanie następcą tronu. Książę jednak nie chciał być królem. Nie interesował się polityką ani sprawami państwowymi, wolał spędzać czas na łowach lub wolnym od pracy. Wiedział jednak, że musi się udać na dwór i rozpocząć trening mający przygotować go do objęcia tronu. Książka opowiada o tym, jak książe radzi sobie z trenerem oraz z nowymi obowiązkami. Czy uda mu się stać się dobrym królem?