Następca tronu Opowieść z Elfhame Tom 1 – Następca tronu. Książka została wydana po raz pierwszy w Polsce!

2023-03-28 0 Comments

Drużyna elfów, którą dowodzi Legolas, wyrusza na wyprawę, aby odnaleźć i uratować następcę tronu zamieszkałego przez elfy królestwa. Wkrótce jednak okazuje się, że następca tronu jest ukryty gdzieś w świecie ludzi. Aby go odnaleźć, Legolas i jego drużyna muszą przekroczyć granicę swojego królestwa i udać się do świata ludzi.

Czy Legolas i jego drużyna będą w stanie odnaleźć następcę tronu? Czy uda im się go uratować? Przekonajcie się sami, czytając pierwszy tom Opowieści z Elfhame!

Recenzja książki

Następca tronu to pierwsza część trylogii Opowieści z Elfhame autorstwa Holly Black. Książka opowiada historię Jude, która przez większość życia ukrywała się wśród ludzi. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest księciem elfów i musi wrócić do Elfhame, aby objąć tron. Jude musi nauczyć się żyć wśród elfów i odnaleźć swoje miejsce w nowym świecie.

Książka Następca tronu jest bardzo dobra. Historia Jude jest bardzo interesująca i wciągająca. Książka ma bardzo dobrze napisane sceny akcji i dialogi. Holly Black pisze bardzo dobre książki dla młodzieży i Następca tronu jest jedną z nich.

Następca tronu – streszczenie fabuły

W królestwie Elfhame żyje sobie dwunastoletni chłopiec o imieniu Tamlin. Jest on następcą tronu i spodziewa się, że wkrótce zostanie królem. Niestety, jego ojciec zginął w wypadku, a jego matka zmarła na chorobę. Teraz Tamlin jest sam. Jego jedynym przyjacielem jest duch Elfhame, który czuwa nad nim i chroni go przed złem.

Pewnego dnia Elfhame napada banda goblinów i porwane zostają dzieci. Tamlin postanawia je uratować i wyrusza na poszukiwania. Wkrótce odkrywa, że Gobliny przywlekli ze sobą do Elfhame tajemniczego chłopca o imieniu Bran. Bran jest czarodziejem i ma moc przenoszenia się do innych światów. Gobliny chcą go wykorzystać do swoich złych celów.

Tamlin i Bran muszą stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, aby uratować dzieci i powstrzymać zło. W tym czasie ich przyjaźń się rozwinie, a oni odkryją prawdziwe moce.

Ciekawostki o książce

Następca tronu Opowieść z Elfhame Tom 1 – ciekawostki o książce Opowieść z Elfhame Tom 1 – Następca tronu to pierwsza część trylogii, której autorem jest Sarah J. Mass. Książka została wydana po raz pierwszy w Polsce w 2016 roku.

Wciągająca historia głównego bohatera, królewicza Elijaha, który dowiaduje się, że jest następcą tronu Elfhame i musi udać się do tego królestwa, aby objąć rządy. Wkrótce okazuje sión Board of Trustees of the Leland Stanford Junior University.