Następca tronu Opowieść z Elfhame Holly Black

2023-03-28 0 Comments

Następca tronu jest pierwszym tomem w trylogii Elfhame autorstwa Holly Black. Akcja książki rozgrywa się w świecie, w którym elfy i ludzie żyją razem. Głównym bohaterem jest Jude Duarte, która pracuje dla króla elfów. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej brat bliźniak ma zostać królem ludzi. Jude postanawia go ochronić i wyrusza na poszukiwania jego następcy.

Książka Następca tronu Opowieść z Elfhame Tom 1 jest pierwszym tomem trylogii Elfhame autorstwa Holly Black. Opowieść rozgrywa się w fikcyjnym świecie, w którym istnieją elfy, ludzie oraz inne rasy. Główna bohaterka – Jude Duarte – jest sługą dworu Króla Elfów. Pewnego dnia dowiaduje się ona, że jej brat bliźniak ma zostać królem ludzi i postanawia go ochronić przed takim losem. Aby to zrobić, musi odnaleźć prawowitego następcę tronu. W tym celu Jude wyrusza na poszukiwania Wysokiego Lorda Elfów, którego według legend miał poprzednio zajmować jej ojciec.

Czyli kto?

W książce “Następca tronu: Opowieść z Elfhame” autorstwa Holly Black, czytelnicy dowiadują się, że następcą tronu jest Taryn. Jest ona córką króla Auberona i jego żony, która zmarła przed narodzinami Taryny. Auberon chciał, aby jego córka była królową, ale jego brat Maebh stwierdził, że to on powinien być następcą tronu. W końcu Auberon uległ i dał Maebh swoje błogosławieństwo.

Taryn jest bardzo wrażliwą osobą i czuje się przygnębiona tym faktem, że jej ojciec wolał jej brata. Nie ma też łatwego charakteru i często wpada w gniew. Jest jednak bardzo inteligentna i posiada magiczne moce, które mogą okazać się pomocne w walce o tron.

Czy Taryn będzie mogła odzyskać swoje miejsce na tronie? Czy uda jej się pokonać Maebha? Przekonajcie się sami, sięgając po tę fascynując± opowieść!

Opowieść z Elfhame – o czym ta historia?

“Opowieść z Elfhame” jest kontynuacją bestsellerowej serii “Opowieści z Elfhame” Holly Black. Historia skupia się na przygodach młodego księcia Elfów, który ucieka ze swojego królestwa w poszukiwaniu prawdziwego życia. Książka opowiada o jego podróży do innych światów, gdzie spotyka różne stworzenia i musi stawić czoła wielu przeszkodom. Czy książę będzie w stanie wrócić do swojego królestwa i zająć miejsce na tronie? Tego dowiemy się dopiero po lekturze tej fascynującej historii.